Meandry a sedimenty, původní projekt ČRo 3 - Vltava pro Art´s Birthday 2005

AUDIO STREAMY MP3: 128 | 64 | 32 kbps

Když na konci podzimu, po dlouhém období bez deště, znovu klesla voda, obnažila řeka pod mosty dlouho neviděné břehy, části řečiště, kde se ukládala po léta prsť z polí a sedimenty ze vzdálené horní krajiny, kterou řeka míjela na cestě k městu a dál k moři. Z bahna mělčin vyčnívaly zbytky větví, kmeny stromů, rezavé barely, kameny, pokryté zelenošedou plstnatou hmotou, plastikové láhve, gumovky, kostry ryb, kusy karosérií automobilů, karburátory, brzdné destičky, konzervy, zbytky lavic ze zatopených kostelů, svitky armatur, dětské plyšové hračky, rozhrkaný kočárek, návěští s těžko čitelnými jmény dávno zmizelých ulic, kousek pod Podolím se vynořil dokonce potopený kolotoč. Voda jakoby zhoustla, pod mosty lehce plynul nasycený roztok bichlorfenylů, fosfátových hnojiv, písků, nafty, čpavku, lyzolu, moči, jódu a chuchvalce pletiva benzolových řetězců. Lidé kráčející po nábřeží četli mimoděk texty črtané v bahně nohama černých vodních ptáků a krys, hledajících v bahně snad kousky potravy, škeble, brouky.

Hřbety ostrovů, zastíněné topoly a olšemi, se zvedly, natáhly směrem k městu a jejich ostrá vůně prostoupila nábřeží. Z podloží řeky se ozývaly zvuky, sedimentující a fermentující desetiletí v drážkách a vrstvách bahna: fragmenty dávno zapomenutých šlágrů, rozhovory neznámých lidí odpočívajících v létě na lavičkách, hluky řinčivých tramvají, naklepávání kosy, křaplavé hlasy z amplionů, proslovy politiků na manifestacích, rachot vznášejících se helikoptér, startujících motocyklů, šumění rádiových vln a šeptání tajných sdělení a proklamací.

Miloš Vojtěchovský

ACHIV STREAMŮ

AUDIO [MP3]
128kbps, 44kHz&, stereo
64kbps, 22kHz, stereo
32kbps, 22kHz, mono

VIDEO [WMV]
záznam živého vystoupení ve Studiu A Českého rozhlasu
video stream

Takto celý večer vypadal...

Mezi jednotlivými živými vstupy zazní krátká zvuková intermezza Heinera Goebbelse, připravené z kompozice SWR z názvem Hashirigaki.

20:00-20:40 Živě z Vídně
20:40-21:20 Živě ze Stockholmu
21:20-21:50 Živě z Vídně (Vienna Network)
21.50-22.10 Živě z Madridu
22.10-22.30 Živě z Moskvy (v přímém satelitním propojení s Prahou a Antverpami)
22.30-23.00 Živě z Prahy
23:00-24:00 Živé přenosy z Vencouveru, Tokia a Londýna

vysíláme v přímém přenosu na ČRo3 - Vltava

© Český rozhlas 2000-2004 Grafika : Český rozhlas