Duben 1999
  • 5. dubna      David byl pozorován na hnízdě vzdáleném 17 kilometrů od místa, kde v předchozím roce hnízdil s Kristýnou.

  • 7. dubna      David se vrátil do blízkosti původního hnízda.

  • 10. dubna      David byl nalezen na dosud neznámém hnízdě, jen kilometr od hnízda, které sdílel s Kristýnou. Spolu s ním byla na tomto hnízdě pozorována samička. Předpoklad, že by mohlo jít o Kristýnu, se bohužel nepotvrdil: nová Davidova partnerka měla kovový kroužek v jiné poloze než Kristýna a barevný odečitatelný kroužek neměla vůbec.

  • 12. dubna      Zaznamenáno páření Davida s jeho novou samičkou. Na původním Davidově a Kristýnině hnízdě se objevoval už jen čapí sameček.

  • 15. dubna      V prostoru Brd bylo nalezeno a zkontrolováno další čapí hnízdo; ani na něm se však "záhadná" čápice (samička se stejně umístěnými kroužky jako měla Kristýna - viz 28. březen) neusadila. Stále tak nebylo jasné, zda Kristýna v Africe zahynula, nebo jen ztratila "batůžek". Padlo proto rozhodnutí, že je nutno pátrat ve východním Senegalu.

  • 20. dubna      Miroslav Bobek a Khalil Baalbaki odletěli z Prahy do Dakaru. David a jeho partnerka se střídali v sezení na vajíčkách.

  • 27. dubna      Šest dnů pátrání po Kristýnině "batůžku" nepřineslo výsledek. V buši severně od pisty mezi Kédougou a Bembou se nepodařilo zachytit žádný signál a naprázdno vyznělo i pátrání za pomoci vesničanů. Naděje, že výprava do Senegalu přinese odpověď na otázku, co se stalo s Kristýnou, tak téměř pohasla. Miroslav Bobek a Khalil Baalbaki se přesunuli do Djakhalingu, kde na podzim 1995 působila expedice Africká odysea, aby připravili rozhlasovou reportáž o tom, jak se změnil život jeho obyvatel.


Africká odysea - projekt
Českého rozhlasu 2 - PRAHA

Texty: Miroslav Bobek, František Pojer
Fotografie: Khalil Baalbaki a archív Africké odyseje
Grafika: Tom Vild
Webmaster: Lenka Hampapová
Připraveno za podpory společnosti Internet Servis.

Africkaodysea@internet.cz