Český rozhlas, Africká odysea, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2
tel.: 02 / 24 09 46 07, fax: 02 / 24 22 22 03, e-mail: africkaodysea@internet.cz

Lidé

Miroslav Bobek (1967)
      Absolvent zoologie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Pracoval jako redaktor a dramaturg Českého rozhlasu 2; v současnosti je jeho šéfredaktorem. V roce 1994 inicioval projekt Africká odysea, působil a působí jako jeho vedoucí. Stál v čele všech expedic, které se v rámci tohoto projektu uskutečnily. Z Afriky odvysílal desítky přímých vstupů pro Český rozhlas 2 a Český rozhlas 1.

Magdaléna Pilná (1973)
      Pracovala nejprve v Československém rozhlase, později v novinářské nadaci. K 1. lednu 1995 nastoupila do Českého rozhlasu 2 jako produkční projektu Africká odysea. Bez její neúmorné aktivity by se Africká odysea nemohla uskutečnit.

František Pojer (1955)
      Po absolvování zoologie na Přírodovědecké fakultě UK pracoval v ochraně přírody. Zabýval se nejprve výzkumem a ochranou dravců a sov, později především čápů černých. V roce 1994, kdy působil jako kurátor ornitologických sbírek Národního muzea, stál u zrodu projektu Africká odysea. Nepřetržitě a velmi intenzívně se na něm podílí dosud; až na jednu výjimku se účastnil všech expedic.

Ivo Hulínský alias VolvoX
      Pracuje v oblasti bezpečnosti IS, Internetu a průmyslových řídících systémů. Klíčová osoba projektu Kristýna živě: vypracoval a realizoval softwarové řešení přenosu (přitom dodržel svou zásadu preferovat volně šiřitelný software oproti komerčnímu).

Khalil Baalbaki (1963)
      Vystudoval dokumentaristiku na FAMU v Praze. Nyní je spolumajitelem firmy ANGELES - foto, film, video. Na projektu Africká odysea se podílí od jara 1995, a to nejenom jako fotograf a kameraman, ale také jako tlumočník a vyjednavač. Účastnil se sledování Kristýny "krok za krokem" do Senegalu a expedic do Čadu, Etiopie, Egypta a Maroka.

Lubomír Peške

Jaroslav Šimek

Tom Vild (1971)
      Pracuje jako designer v Internet servisu, současně studuje Filosofickou fakultu UK. Je autorem grafické podoby www stránek Africké odyseje i projektu Kristýna živě.

Lenka Hampapová (1974)
      Webmaster z Internet servisu. Spravuje stránky Africké odyseje.


Africká odysea - projekt
Českého rozhlasu 2 - PRAHA

Texty: Miroslav Bobek, František Pojer
Fotografie: Khalil Baalbaki a archív Africké odyseje
Grafika: Tom Vild
Webmaster: Lenka Hampapová
Připraveno za podpory společnosti Internet Servis.

Africkaodysea@internet.cz