Rok co rok opouštějí milióny tažných ptáků svá hnízdiště a odlétají na jih. Ptačí tah je jedním z nejzajímavějších přírodních jevů; přestože ho ale vědci zkoumají více než sto let, stále o něm víme překvapivě málo. Teprve v poslední době nám moderní technika umožňuje sledovat ho téměř v přímém přenosu.

Causa Václav pokračuje (pátek 3. prosince 1999)

Causa Václav pokračuje - a to velmi zajímavě. Z Itálie, kde jsme oslovili organizace LIPU (Liga na ochranu ptáků), nám přichází množství e-mailů.

Většinou v nich ochránci přírody vyjadřují své rozhořčení a současně nám sdělují, že Václavův příběh už zveřejnily či se chystají zveřejnit tamní sdělovací prostředky. Vypadá to na úplný mediální třesk.

Napsal nám také advokát Alberto Teso: chtěl by podat trestní oznámení na neznámého pachatele.

Nejzajímavější informace přišly kupodivu z Německa. Christoph Hein píše nejen o nynější situaci v Kalábrii, ale také o mezinárodních ochranářských kempech, které pomáhá organizovat. Jeho dopis stojí za přečtení a pokud by někoho zaujal natolik, že by se chtěl na jaře vydat do Itálie, může nám napsat.

V těchto dnech také kompletujeme Vaše protesty (jakási pomyslná uzávěrka byla tento týden) a příští týden je předáme velvyslancům Itálie a Španělska.

-mb-


<< >>


Africká odysea - projekt
Českého rozhlasu 2 - PRAHA

Texty: Miroslav Bobek, František Pojer
Fotografie: Khalil Baalbaki a archív Africké odyseje
Grafika: Tom Vild
Webmaster: Lenka Hampapová
Připraveno za podpory společnosti Internet Servis.

Africkaodysea@internet.cz